Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Woda przy pedale sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Woda przy pedale sprzęgła

    Czy to możliwe ??
    Musi tak być. Ogólna zawartość oleju w układzie jest znacznie większa.

  • #2
    Woda przy pedale sprzęgła

    Po ostatnich deszczach zauważyłem wodę przy sprzęgle , ale gdy naściskam na sprzęgło woda kapie tak jakby z nad pedałami

    Komentarz


    • #3
      Najbardziej prawdopodobne będzie że woda z podszybia spływa Ci na stopy - gdzieś kanalik odpływowy zatkany. :| Możliwa też byłaby dziura w podwoziu ale wtedy woda by wsiąkała od dołu.
      Z drugiej strony, masz klimatyzację w aucie? Czasami kapie z parownika jak odpływ się zatka (chociaż zwykle ze strony pasażera). Jak masz klimę to sprawdź podczas dobrej pogody.
      Octavia I 1.6 75KM 98r.

      Komentarz


      • #4
        Parownik i kratka wlotu powietrza sa po drugiej stronie, chyba ze cieknie po wiazce.

        Juz nie pamietam, ale przez sciane grodziowa przechodzi chyba caly pedal sprzegla i po drugiej stronie montuje sie wezyk, na tym polaczeniu cos moze nie grac. Dawno O1 nie rozkladalem, bede przekladal teraz G4 to popatrze, bo to samo
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Miałem podobny przypadek. Po wizycie na myjni lub większym deszczu była woda na wycieraczce. Woda zbiera się na podszybiu i przenika do środka przez miejsca gdzie wiązki kabli wchodzą z komory silnika do wnętrza. Pomogło oczyszczenie kanałów odpływowych. Trzeba rozebrać nadkole. Kanał odpływowy schodzi pionowo w miejscu "zbiegania się" błotnika i ściany grodzi (okolice kierunkowskazu). Nie wierzyłem, ile tam się zmieściło piachu-błota. Nie było żadnego prześwitu. Czyściłem śrubokrętem, drutem, szczotką - wszystko zależy od inwencji. Po tym zabiegu woda przestała się pojawiać. Jakbyś potrzebował to mogę pyknąć zdjęcie ze wskazaniem miejsca przebiegu kanału odpływowego.
          mariuszka

          Komentarz


          • #6
            ja sobie poradziłem z odetkaniem odpływu zwykłym wężem. na początku od dołu(błotnik) potem od góry(podszybie) i mam sucho w aucie. trzeba na to uważać zwłaszcza teraz jak liście opadają z drzew bo głównie to zatyka odpływ-przynajmniej u mnie tak było że pełno liści wypłukało u poprzedniego właściciela auto stało pod chmurką

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X